Americká hypotéka

Jedná se o hypoteční úvěr, zdánlivě podobný klasické hypotéce, ale ve své podstatě jde spíš o neúčelovou půjčku. Největší rozdíl mezi hypotékou a americkou hypotékou je v účelu vynaložených finančních prostředků. Zatímco hypotéka je účelově vázaná na potřeby související s bydlením a hlavně pořízení bydlení, americká hypotéka je neúčelová a peníze z takovéto půjčky lze použít na cokoliv.

Zástava nemovitosti

Společným prvkem obou produktů je zástava nemovitostí. Při poskytnutí úvěru dochází k zapsání zástavního práva u zastavované nemovitosti do katastru nemovitostí. Tato zástava slouží k uspokojení pohledávky banky pro případ, že nebudete schopni či ochotni půjčku splatit. V takovém případě dojde k prodeji nemovitosti a splacení dluhu.

Výhody americké hypotéky

  • Lepší úroková sazba než spotřebitelský úvěr
  • Mlžnost půjčit si vyšší sumu peněz
  • Delší doba splatnosti až 20 let
  • Nižší splátky
  • Předčasné splacení
  • Bez účelu použití

Bankovní i nebankovní americká hypotéka

Dnes se na trhu půjček můžeme setkat s klasickou bankovní americkou hypotékou, která je poměrně dobře známá. Stále více se vužívá také nebankovní americká hypotéka bez doložení příjmu. Ta se liší mírnějším scoringovým procesem - tedy větší a snazší dostupností. Nevýhodou je pak větší úrok než v bance.

O nemovitost můžete přijít

Všichni, kteří uvažují o americké hypotéce, by jsi měli být vědomi toho, že v případě problémů se splacením této půjčky o nemovitost příjdou. Důkladně si rozmyslete, zda je tato půjčka pro Vás vhodná a že budete schopni bezproblému vše řádně vrátit.

Publikováno 9. 10. 2017
www.bankovni-pujcky.cz, SIALINI, spol. s r.o.,
Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959Podmínky použití a ochrana osobních údajů
Informační web o bankovních půjčkách. Nejsme poskytovatelé půjček.