Revolvingový úvěr

Revolvingový úvěr je finanční produkt, který umožňuje dlouhodobě financovat provozní potřeby jak firem, tak i fyzických osob. Ve své podstatě jde o stále se obnovující úvěr. Po jeho splacení v předem dohodnutých termínech, je opět možné bez jakýkoliv dalších administrativních činností využívat úvěrový rámec, který revolvingový úvěr poskytuje.

Revolvingový úvěr a účelovost

Obvykle je sledována účelovost vynaložení prostředků, takže je nutné bankovnímu domu dokládat, kdy a kde byly prostředky využity. Účel je přesně stanoven již při uzavírání rámcové smlouvy o revolvingovém úvěru, kde jsou všechny náležitosti jasně uvedeny. Revolvingový úvěr pak slouží k zabezpečení dostatku peněz na běžné financování s dalšími možnostmi upravovat výši čerpání podle potřeb v závislosti na pravidelných měsíčních tranžích.

Snadné ukončení

Díky tomu, že se jedná o smluvní vztah prakticky na dobu neurčitou, tak je možné tuto smlouvu bez udání důvodu snadno zrušit a to kdykoliv v průběhu platnosti. A navíc v návaznosti na pravidelné obnovování a dlouhodobé spolupráci s klientem banka poskytuje i výhodnější úvěrové sazby, jelikož ověřený klient představuje relativně nižší riziko.

Splátky

Revolvingový úvěr není omezen, avšak je nutné platit pravidelně měsíčně splátku úroku a do daného data splatit i samotný úvěr. V praxi se tak tento druh bankovního úvěru zajišťován především pohledávkami z obchodního styku, nemovitostí a to včetně vinkulace pojištění ve prospěch dané banky, depozitem či třetí osobou. I to jsou aspekty, které slouží je snižování úrokové sazby.

Oblíbený revolvingový úvěr

Revolvingový úvěr je tak díky své jednoduchosti a snadnosti obnovování velmi oblíben a v současné neutěšené situaci je jeho využívání čím dál častější. Lidé totiž právě díky tomuto druhu bankovního úvěru mají snadno a rychle k dispozici peníze na jasně stanovené účely.

Publikováno 22. 2. 2014
www.bankovni-pujcky.cz, SIALINI, spol. s r.o.,
Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959Podmínky použití a ochrana osobních údajů
Informační web o bankovních půjčkách. Nejsme poskytovatelé půjček.