Hypotéky

Asi nejznámější a jednou z nejvyužívanějších bankovních půjček je klasická hypotéka. Přesněji hypoteční úvěr, které banky poskytují žadatelům na financování bydlení. Hypotéku je možné využít na financování koupě, výstavby, rekonstrukce a modernizace bytu či domu. Fakticky není nutné mít nic vlastního naspořeno. Částka poskytovaná bankou může být až 85% hodnoty nemovitosti, čímž banky podstatně zvýhodňují takovéto financování.

Výhody hypoték

Mezi výhody bankovních hypoték patří bezesporu velmi nízké úrokové sazby, které jsou garantované po celou dobu fixace hypotéky. Vše se snadno sjednává na pobočce příslušné banky. Díky komplexním službám, které dnes banky nabízejí je to tedy otázkou několika málo dní. Banka zajistí vše potřebné od pojištění nemovitosti, odhad ceny i zajištění dokumentů z katastru nemovitostí. Vše velmi rychle a žadatel není zatěžován zbytečnou administrativou.

Hypotéky

Obvykle se hypotéky, tedy úvěry na bydlení, poskytují na dobu od 5 do 40 let, kdy maximální věk pro splacení by se měl pohybovat v produktivním věku žadatele. Výše úvěru je odvislá od požadavků klienta a jeho schopnostech danou hypotéku dlouhodobě a včasně splácet. Využití hypotéky je tedy možné, jak bylo zmíněno výše, na nákup nemovitosti do osobního vlastnictví, výstavbu nové nemovitosti, rekonstrukci, modernizaci či opravu nemovitosti, ale i na refinancování již dříve poskytnutých úvěrů na bydlení, vypořádání majetkových poměrů manželů a dědiců či kombinací jednotlivých vyjmenovaných účelů.

Účel čerpání

Investice pak může být do celé řady nemovitostí od rodinného domu a bytu začínaje, přes stavební pozemky, nebytové jednotky, administrativní budovy, až po chaty, chalupy, ale i příslušenství domů jako jsou například bazény, oplocení, vestavěné spotřebiče či projekt spojený s výstavbou.

Publikováno 6. 7. 2014
www.bankovni-pujcky.cz, SIALINI, spol. s r.o.,
Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959Podmínky použití a ochrana osobních údajů
Informační web o bankovních půjčkách. Nejsme poskytovatelé půjček.