Konsolidace půjček = úspora spojením dluhů

Bankovní konsolidace je šikovný produkt, který nabízí úsporu díky spojení všech dluh do jedné optimální půjčky. ušetříte na poplatcích i úrocích každý měsíc.

Většina bank poskytuje v rámci svého úvěrového portfolia služeb mimo půjčky také produkt, který se nazývá konsolidace půjček. O co se jedná? Díky konsolidaci můžete všechny vaše úvěry, půjčky a dluhy spojit do jedné u některé z bank. V podstatě se fakticky vyplatí všechny vaše dluhy a převedou se do jedné nové půjčky. Takže banka za vás všechno splatí a založí půjčku novou. Výsledkem je tak většinou půjčka, která má nižší úrok a menší poplatek. Jak je to možné? Pokud splácíte vícero dluhů, platíte poplatky několikrát a na několik poskytovatelů. To se sjednocením změní v jeden jediný, případně žádný, pokud zvolíte správného konsolidátora.

Konsolidujte dokud je čas a nízké úroky

Nabídka na trhu je docela široká a konkurence hraje ve prospěch klientů. Díky konkurenci se banky předhání v akcích a lákadlech pro všechny, kteří už nějaké půjčky mají a snaží se je převést k sobě. Logicky tak musí nabídnout něco navíc, aby se konsolidace půjček vůbec vyplatila. Navíc dnešní finanční situace na kapitálovém trhu nahrává ve prospěch refinancování s spojování, protože úrokové sazby jsou na rekordně nízkých úrovních. To ale nebude napořád. Pokud tedy ještě s konsolidací váháte, máte nejvyšší čas, než se úroky opět zvednou.

Kde spojit své dluhy a refinancovat?

Konsolidaci nabízí kromě tradičních bank, jako je Česká spořitelna, Komerční banka nebo ČSOB také moderní banky jako jsou Equa bank, nebo Air bank. Posledně jmenovaná sbírá poměrně slušné hodnocená za své úrokové produkty v různých testech srovnáních.

Jaký je rozdíl mezi refinancováním a konsolidací?

Refinancovat se dá jedna půjčka, kdy se stará nevýhodná splatí a nahradí ji nový lepší půjčka. Konsolidace je pro více dluhů, které se spojí ve výsledný jeden úvěrový produkt.

Publikováno 22. 12. 2017
www.bankovni-pujcky.cz, SIALINI, spol. s r.o.,
Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959Podmínky použití a ochrana osobních údajů
Informační web o bankovních půjčkách. Nejsme poskytovatelé půjček.