Spořící účty 2024

Spořící účty nabízí zajímavou možnost jak jednoduše zhodnotit své peníze a vydělat tak na úrocích. Díky povinnému pojištění vkladů, které je pro banky dané zákonem se navíc jedná o bezrizikovou investici. Nemusíte se tak bát že o své peníze přijdete, nebo že utrpíte ztrátu a dostanete méně než jste na účet vložili. Spořící účet nabízí téměř každá banka a jedná se dnes už o standardní službu. Spořící účet je v podstatě opakem půjčky na účet a využíjí jej ti, kteří mají přebytek peněz a chtějí jejich bezpečné zhodnocení. Jsou tak oproti lidem hledající půjčku ve značné výhodě.

Půjčky od lidí na P2P platformě

Místem kde se obě skupiny lidí potkají je virtuální platforma - tržiště p2p půjček. Jedná se o poměrně novou věc, kde lidí kteří mají peníze a j´hledají zhodnocení půjčují lidem, kteří hledají půjčku. O vše se stará platforma. Výnosy jsou vyšší než na účtu a naopak půjčky jsou levnější než jinde.

Výhodné úročení

Princip je jednoduchý. Spořící účet každý den úročí zůstatek na účtu danou úrokovou sazbou. Navíc můžete s penězi dle libosti nakládat. Nejsou vázané.

Peníze ihned k dispozici na účtu

K nesporné výhodě této investice patří dostupnost peněz kdykoliv si budete přát. Nemusíte podávat výpovědi, peníze nejsou vázány termínem, jako například u termínovaných vkladů. Spořící účet funguje podobně jako běžný. Úročí se zůstatek na účtu. Když budete potřebovat z něj vybrat, není to žádný problém. U některých bank je výběr omezen úrokovou sazbou. Pokud například na peníze nešáhnete měsíc, budete mít lepší úrok, než kdyby jste každý den vybírali.

Na co si dát pozor?

Než se rozhodnete sjednat si u své banky spořící účet, zkuste si počítat, kolik peněz dostanete za rok zpět. Zkalkulujte si všechny poplatky - za vedení účtu, za výběr atd. Může se totiž stát, že ve výsledku dostanete méně, než jste vložili, protže celý zisk Vám pohltí poplatky. Tohle se děje spíše u strnulých bankovních kolosů. Moderní novátorské banky mají většinu služeb zdarma. Také se vyplatí srovnat si nabídku podle aktuálních úrokových sazeb. Ty se neustále mění. Dále srovnejte výnos s aktuální mírou inflace. Výnos by inflaci měl alespoň pokrýt.
www.bankovni-pujcky.cz, SIALINI, spol. s r.o.,
Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959Podmínky použití a ochrana osobních údajů
Informační web o bankovních půjčkách. Nejsme poskytovatelé půjček.