Kreditní karta

Velmi zajímavým bankovním úvěrovým produktem je kreditní karta. Jedná se o velmi specifickou bankovní půjčku. Banka nabízí úvěrový limit, který představuje finanční rezervu. Tento limit není vůbec odvislý od stavu bankovního účtu a jeho využití je tak možné prakticky kdykoliv.

Kreditní karty – výhody

Velkou výhodou kreditních karet je navíc jejich zvýhodnění při placení u obchodních partnerů banky. Zde se dá ušetřit i několik procent z ceny nakupovaného zboží.

Kreditní karta – výběr hotovosti

Kreditní karta samozřejmě funguje i jako klasická karta pro výběry z bankomatů či přepážek u bank. Pomocí bankovního úvěru v podobě kreditní karty tak má její držitel okamžité peníze bez nutnosti dlouhodobého spoření. Úvěrový limit je možné stanovit až do výše několika set tisíc korun a tím mít k dispozici okamžitě a bez nejmenších problémů relativně vysokou částku. Velkou výhodou je i několik kreditních karet k jednomu úvěrovému limitu. Ve své podstatě má však kreditní karta určitá omezení.

Bezúročné období kreditních karet

Banky nabízejí určitou dobu takzvané bezúročné období, které je zpravidla jeden až dva měsíce. Za tuto domu neběží z kreditní karty, respektive z úvěru na ní poskytnutém žádné úroky. Po tomto bezúročném období se využité peníze z kreditní karty stávají klasickým úvěrem s příslušným úrokem. Po bezúročném období je nutné začít splácet alespoň určitá procenta podle toho, jak je uvedeno v uzavírané úvěrové smlouvě.

Kreditní karta k účtu

Kreditní karta je vždy i vázána k bankovnímu účtu, takže při jejím zřizování, je obligatorní podmínkou právě vlastnictví běžného účtu u příslušné banky, které kreditní kartu a z ní odvislý úvěrový limit poskytuje.

Publikováno 18. 4. 2014
www.bankovni-pujcky.cz, SIALINI, spol. s r.o.,
Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959Podmínky použití a ochrana osobních údajů
Informační web o bankovních půjčkách. Nejsme poskytovatelé půjček.